ﺳﻪشنبه, 23 مهر,1398
نوع جستجو را انتخاب کنید.
  • سایت
  • وب
Search
DNNArticle - Article View
برگزاری اولین جلسه شورای قرآنی منطقه ۲۲ در سال ۹۵
ایجاد شده توسط : MYTEHRAN\Kazemi-s در 1395/01/30 09:07:39 ق.ظ

شورای قرآنی منطقه ۲۲ با حضور شایق معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۲، حجت الاسلام، المسلمین صالح نیا امام جمعه کن و سایر اعضای شورا در دفتر امام جمعه کن برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲ ، شایق معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: «در شورای قرآنی منطقه ۲۲ ادارات و سازمان ها و نهادهای متعددی همکاری و فعالیت دارند از جمله بسیج منطقه، بسیج معاونت امور اجتماعی و فرهنگی، روابط عمومی منطقه، مشاور عالی شهرداری منطقه، قائم مقام حوزه اجتماعی، اداره فرهنگی و همکارانش، از جمله نهادهای دیگر آموزش و پرورش، ارشاد اسلامی، بنیاد شهید، امور مساجد می باشند که همگی در راستای اشاعه فرهنگی قرآنی در جامعه تلاش می کنند. این منطقه آمادگی دارد تا برای برپایی جلسات شورای قرآنی بصورت ماهیانه در سطح منطقه برگزار و صورتجلسه را به وقت مقرر به شورای قرآنی مرکز ارسال کند. »
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۲ اظهار کرد: «موضوع اصلی این نشست چگونگی فعالیت های قرآنی در ماه های رجب، شعبان و رمضان، است. در واقع باید اقداماتی انجام دهیم که باعث شود خانواده ها از این ماه های پربرکت شناخت و معرفت پیدا کنند تا از فضائل این ماه بی نصیب نباشند. در شورای قرآنی با مشارکت نیروی انسانی مجرب، متخصص، متدین در حوزه علمیه و امور مساجد و آموزش و پرورش و ... هستیم تا هم افزایی جمعیت داشته باشیم و هم نفوذ برنامه ها را در جامعه بیشتر کنیم. معاونت امور اجتماعی تهران نیز در حد سهم و ظرفیت خودش حرکت می کند. "
شایق در ادامه گفت: «به طرح بارش رحمت در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: طرح بارش رحمت برای فراگیر شدن قرائت قرآن و انس با قرآن به صورت همگانی اجرا شد و پیامک هایی که شامل ۱۴۰ آیه از قرآن کریم بود هفته ای یکبار به شهروندان ارسال می شد. ۵۰۰۰ نفر عضو این طرح شدند و۱۰۰۰ نفر از آنها زوار امام بودند که در سالگرد ارتحال امام فرم ثبت نام پر کردند و همین ۵۰۰۰ نفر یک جماعت بزرگ را تشکیل داند که استمرا را در فعالیت های قرآنی نشان می دهد.»
print
rating
  نظرات